Nejčastější otázky

Jste pouze prodejci dřevotřísky, nebo mi dřevotřískové desky také nařežete a ohranujete?

Výroba nábytkových dílů (například dřevotřískové desky potřebné pro výrobu vestavěné skříně) t.z. řezání desek (nebo také pořez dřevotřísky) a jejich hranování je naše specializace! Nařežeme a ohranujeme ti dřevotřísku jakéhokoliv rozměru. Nabízíme dřevotřískové desky na míru (nebo lidově "bukas") v tloušťkách 10, 18, 28 a 36 milimetrů a ve víc jak 70 dekorech.

Od jakého výrobce je dřevotříska z vaší nabídky?

Pořez dřevotřísky a hranování dřevotřísky děláme z materiálů od firmy Egger, Swisspan, Pfleiderer, Senosan a Bučina (Kronospan).

Od jakého výrobce jsou posuvné dveře pro vestavěné skříně?

Hliníkové profily, vodicí kolejnice, štětiny a další komponenty na posuvné dveře jsou značky Senator.

Od jakého výrobce jsou zásuvky a další korpusy na míru?

Všechny zásuvky a jiné korpusy vyrábíme přesně na míru ve vlastních výrobních prostorách. Použitá je kvalitní dřevotříska od firmy Egger, Swisspan, Pfleiderer, Senosan a Bučina (Kronospan).

Jak vyrábíte dřevotřískové desky tloušťky 28 a 36 milimetrů?

Dřevotřískové desky tloušťky 28 a 36 milimetrů vyrábíme technologií tzv. "dublováním", to znamená, že jsou lepené 2 vrstvy dřevotřísky základní tloušťky 18 a (nebo) 10 milimetrů. Víc se dozvíte na našem blogu - Nábytok na mieru – hrubé nábytkové dielce.

Nařežete mi také desky, které nejsou koupeny u vás?

Pořez a hranování dřevotřísky děláme pouze z námi dodávaného materiálu. U nás nezakoupený materiál nezpracováváme.

Jaké jsou maximální možné rozměry nabízené dřevotřísky?

Maximálně možné vyrobitelné rozměry dřevotřískových desek se liší v závislosti od výrobců a konkrétních dekorů. Nejvyšší maximální možná výška (t.z. ve směru dekoru) při určitých dekorech dřevotřískových dílců je 2770 mm, nejvyšší maxmiální možná šířka (t.z. kolmo na směr dekoru) je 2040 mm. Objednávkový systém dovolí objednat pouze takový rozměr, který je možné vyrobit při konkrétním dekoru.

Jaké jsou maximální rozměry nabízených posuvných dveří pro vestavěné skříně?

Jaká je dodací lhůta na pořez a hranování?

Ve většině případů dřevotřískové desky nařežeme a ohranujeme do 10 pracovních dnů od dne připsání zálohové platby na náš bankovní účet. Ve vyjímečných případech se dodací lhůta může prodloužit.

Jaká je dodací lhůta v případě, když si objednám zásuvky?

Ve většině případů Vám zásuvky a jiné korpusy přesně podle vašich požadavků dodáme do 10 pracovních dnů od dne připsání zálohové platby na náš bankovní účet. Ve vyjímečných případech se dodací lhůta může prodloužit.

Jak rychle mi dodáte posuvné dveře pro vestavěné skříně a šatníky?

Ve většině případů Vám posuvné dveře pro vestavěné skříně a šatníky dodáme přesně podle vašich požadavků do 6 pracovních dnů od dne připsání zálohové platby na náš bankovní účet. Ve vyjímečných případech se dodací lhůta může prodloužit.

Mají být rozměry dílců v objednávce udávané v milimetrech, nebo v centimetrech?

Všechny rozměry (výška, šířka) dílců ve vaší objednávce udávejte v milimetrech.

Při objednávce mám udávat rozměry dílců včetně ABS hrany, nebo mám tloušťku ABS hrany z rozměru dílce odečíst?

Všechny rozměry (výška, šířka) dílců ve vaší objednávce udávejte konečné (přesně takové, jaké rozměry potřebujete mít) t.z. se započítanou ABS hranou.

Jaký je rozdíl mezi ABS hranami a klasickou hranovací páskou?

Víc se dočtete na našem blogu v článku Kvalita nábytku: laminátová hranovacia páska vs. ABS hrana

Jak si mám objednat pořez a hranování dřevotřísky?

1. vstupte do našeho jednoduchého on-line objednávkového formuláře
2. zadejte název a nebo pořadové číslo dílce (například "bok pravý", nebo "bok 1"...) - tato položka v objednávce není povinná, slouží pouze pro zpětnou identifikaci v případně třídění dílců 3. zvolte požadovaný materiál - "Dřevotříska 18 mm", "Dřevotříska 10 mm", "Dřevotříska 28 mm", "Dřevotříska 36 mm" nebo "Sololit 3 mm"
4. vyberte si dekor podle svých požadavků a preferencí (například "Bílá Hladká W980 SM")
5. zadejte potřebné rozměry aktuálního dílce (výšku a šířku udávejte v milimetrech) a požadované množství
6. zvolte, které hrany a s jakou tloušťkou ABS požadujete ohranovat
7. požadujete přibalit k aktuálnímu dílci z dřevotřísky (například, když se jedná o dvířka) nábytkové závěsy (panty) a taktéž chcete, aby jsme vám na ně do desky vyhotovili otvory? pokud ano, zaškrtněne požadovanou volbu
8. požadujete atypický tvar dílce? pokud ano, zaškrtněte políčko "atyp" a následně přiložte k aktuálnímu dílci nákres (ve formátě jpg, pdf, png...)
9. klikněte na zelené tlačítko "uložit dílec"
10. po uložení všech požadovaných dílců klikněte na tlačítko "dodací údaje" a následujte další pokyny

Jak si mám objednat posuvné dveře pro vestavěné skříně?

1. vstupte do našeho jednoduchého on-line objednávkového formuláře
2. zadejte název nebo pořadové číslo posuvných dveří (například "dveře ložnice", nebo "dveře 1"...) - tato položka v objednávce není povinná, slouží pouze pro zpětnou identifikaci v případně třídění dvěří
3. zadejte potřebné rozměry dvěří (výšku a šířku udávejte v milimetrech) a požadované množství
4. vyberte si typ rámu a povrchovou úpravu podle svých požadavků a prefencí (například "Hliník Otevřený" a "Hliník Stříbro")
5. zvolte požadované vodorovné dělení dvěří a výšku jednotlivých částí (výšku udávejte v milimetrech). Součet výšek jednotlivých částí musí být shodný s výškou celých dvěří
6. klikněte na jednotlivé plochy dělení posuvných dvěří a vyberte požadovaný materiál výplně (například "Bílá Hladká W980 SM")
7. v případě výběr výplně s dřevodekorem, můžete zvolit jeho orientaci svisle nebo vodorovně
8. klikněte na zelené tlačítko "Uložit dveře"
9. po uložení všech požadovaných dveří klikněte na tlačítko "dodací údaje" a následujte další pokyny

Jak si mám objednat zásuvky?

1. vstupte do našeho jednoduchého on-line objednávkového formuláře
2. zadejte název a nebo pořadové číslo zásuvky (například "zásuvka ložnice", nebo "zásuvka 1"...) - tato položka v objednávce není povinná, slouží pouze pro zpětnou identifikaci v případně třídění zásuvek
3. zvolte požadovaný typ výsuvu (kolejniček) - "plnovýsuv s dobržděním" a nebo "plnovýsuv" bez dobrždění
4. zvolte požadovaný typ použité hrany "ABS 2 mm" a nebo "ABS 0,5 mm"
5. vyberte dekor podle svých požadavků a preferencí (například "Bílá Hladká W980 SM")
6. zadejte potřebné rozměry zásuvky (všechny rozměry udávejte v milimetrech) a požadované množství
7. zvolte, rozsah dodávky zásuvky - bez montáže s kováním, bez montáže a bez kování a nebo s montáží a kováním
8. klikněte na zelené tlačítko "Uložit zásuvku"
9. po uložení všech požadovaných dveří klikněte na tlačítko "dodací údaje" a následujte další pokynyny

Dovezete mi dřevotřískové desky a posuvné dveře pro vestavěné skříně až domů?

Ano. Objednané dřevotřískové desky a posuvné dveře pro vestavěné skříně vám můžeme dovézt přímo na adresu uvedenou v objednávce a to ve většině případů za rozumnou cenu. Cena dopravy se kalkuluje automaticky. Tabulku s cenami za dopravu najdete také v sekci Doprava.

V případě, že vaše adresa je mimo dosah našeho rozvozu, lze využít možnost osobního odběru na našem odběrném místě v Brně - Černovice, Olomoucká 75 či v Praze 10 - Malešice, Malešická 655/5D. Pro větší objednávky lze taktéž domluvit individuální rozvoz - v tomto případně nás kontaktujte na e-mail: drevotriska@drevotriska.com nebo pomocí kontaktního formuláře ohledně individuální cenové kalkulace.

Zahrnuje dovoz dřevotřísky a posuvných dveří pro vestavěné skříně také vynášku do bytu?

Ne. Doprava objednané dřevotřísky a posuvných dveří pro vestavěné skříně nezahrnuje vynášku. Dopravou se rozumí přistavení vozidla před dům a vyložení objednaného materiálu - předpokladem je aktivní asistence zákazníka.

Je možné vámi nabízené dřevotřískové desky a nebo posuvné dveře pro vestavěné skříně vidět na živo?

Prezentaci vzorků materiálu lze dohodnout dopředu telefonicky nebo e-mailem na naší provozovně v Bratislava - Vajnory, Šaldova 7. Případně, lze odeslat poštou vybrané ukázky dekorů - zaslání pěti 5 vzorků je zpoplatněno částkou 100 Kč.

Rád by jsem si zakoupené dřevotřískové desky a nebo posuvné dveře pro vestavěné skříně vyzvednul osobně. Jak mám postupovat?

Pokud si přejete pro nařezené a ohranované dřevotřískové desky přijet k nám osobně, oznamte to prostřednictvím e-mailu drevotriska@drevotriska.com a nebo zaškrtněte tuto možnost v objednávce. Budeme vás kontaktovat, abychom dohodli čas a místo bezplatného osobního převzetí materiálu. Přesný čas osobního odběru musí být dohodnut dopředu telefonicky nebo e-mailem.

Nařežete mi dřevotřísku také do oblouků a šikmých ploch?

Momentálně desky z dřevotřísky obloukového tvaru nevyřezávame. Ve vyjimečných případěch je však možné se dohodnout individuálně.

Ohranujete mi dřevotřísku vyřezanou do oblouku?

Momentálně desky z dřevotřísky obloukového tvaru nehranujeme. Ve vyjimečných případěch je však možné se dohodnout individuálně.

Co je to "vodící kolejnice"?

Vodící kolejnice slouží na jednoduché, hladké a bezpečené posouvání (tzn. otvírání a zavírání) posuvných dveří.

Co obsahuje cena za vodící kolejnici?

V ceně za vodící kolejnici je započítána horní a dolní vodící kolejnice.

Jaký je rozdíl mezi kolejnicí Klasik a Daral?

Kolejnice Klasik je kolejnice klasických rozměrů (výška 45 mm, šířka 83 mm) vhodná pro všechny typy rámů. Při rámech Daral a Minimax však vzniká širší mezera mezi jednotlivými dveřmi. Kolejnice Daral je kolejnice zůženého typu (výška 35 mm, šířka 53 mm) vhodná pouze pro rámy Daral a Minimax. Do této kolejnice není možné dosadit tlumič posuvných dveří..

Jak mám správně namontovat vodicí kolejnice pro posuvné dveře?

Horní vodící kolejnici je vhodné do stropu uchytit šrouby. Spojovací materiál je třeba vybrat z materiálu, z kterého je vyrobený. Ideální je uchytit kolejnici od krajů cca 5 až 12 centimetrů a potom po cca 50 centimetrech střídavě v přední a zadní kolejnici. Spodní vodící kolejnici je možné kromě šroubů připevnit na podlahu také lepením. Jako se ukázalo použití oboustrané lepící pásky společně s montážním lepidlem. K tomuto kroku je však třeba přistoupit po zasazení stoperů!

Co je to "štětina dorazová"?

Dorazová štětina slouží na utlumení zvuků při zavírání posuvných dveří způsobených doražením hliníkového profilu dveří o dorazovou lištu z dřevotřísky nebo stěnu. Dorozvá štětina má tloušťku 4 milimetry a somolepící vrstvou se osadí na boční hranu profilů posuvných dvěří v místě dotyku/doražení dveří ke stěně, a nebo k dalším dveřím, dorazové liště či bočnici z dřevotřískové desky.

Co je to "štětina protiprachová"?

Protiprachová štětina slouží na utěsnění štěrbiny mezi jednotlivými křídly posuvných dveří v místě jejich překrytí a to před vnikáním prachu a jiných nečistot do vnitřku vestavěné skříně. Protiprachová štětina má tloušťku 13 milimetrů a samolepící vrstvu se osadí na zadní stranu profilu předních posuvných dveří.

Co je to "stoper"?

Stoper slouží na jemné zastavení pohybu posuvných dveří v jejich požadované poloze. Stoper se nasouvá na spodní vodící kolejnici

Co je to "tlumič"?

Tlumič slouží na jemné a plynulé automatické zavření posuvných dveří. Tlumič se montuje do horní vodící kolejnice.

Jak mám správně namontovat stoper?

Stoper se jednoduše nasune do drážky na spodní vodící kolejnici. Toto je třeba udělat ještě před samotnou montáží spodní kolejnice na podlahu.

Jak mám správně namontovat tlumič?

Pro správnou montáž tlumiče pro posuvné dveře, postupujte prosím podle podrobného návodu k montáži s nákresem.

Vyvrtáte mi do objednané dřevotřísky také potřebné otvory a panty?

V případě, když si k dílci z dřevotřísky (dvířkám) přiobjednáte také nábytkové závěsy, v ceně je také vrtání otvorů pro jejich zasazení na dvířka. Pokud požadujete udělat do dílce pouze samotné otvory bez přiložení pantů, zaškrtněte políčko "Pouze díry".

Vyvrtáte mi do objednané dřevotřísky také potřebné otvory na kolíky a nebo konfirmáty?

Ne. Momentálně do dílce z dřevotřísky otvory na panty, konfirmátory a další nevyhotovujeme. Ve vyjimečných případech to lze dohodnout individuálně.

Stránka používá cookies. Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookies.

 • Rozvoz a odběr v okolí Brna

  2024-05-06 11:28:41


  U objednávek, které není potřeba uskladnit můžete nyní zvolit možnost dopravy v okolí Brna až do 25 km. Více informací a kontakt na řidiče naleznete na stránce Doprava a Kontakt v sekci "Osobní odběr a rozvoz Brno".

 • Vyřazení dekorů z nabídky

  2024-01-18 12:57:36

  Nová kolekce plošných materiálů EGGER bude uvedená do prodeje v blízké době. S ní souvisí vyřazení dekorů níže z aktuální nabídky:
  - Aluminium F 509 ST2
  - Bamenda šedobéžová 1115 ST12
  - Bříza mainau 1733 ST9
  - Bardolino šedé 1146 ST10
  - Dub sorano 1137 ST12
  - Dub sorano 1334 ST9
  - Fineline 1424 ST22
  - Titan 501 ST2
  - Wenge mali 3058 ST22
  - Whitewood 1122 ST22
  Tyto dekory budou dostupné pouze do vyprodání zásob, respektive v případě dostupnosti u dodavatele dekor dodáme pouze při odběru na celá plata - tedy je nutno odebrat vše, včetně zbytků a odřezků.

Archív novinek >>